Oznaku "Hrvatski otočni proizvod" dobilo je 78 hrvatskih proizvoda, a među njima ih ima i iz Paga. Oznaku Hrvatski otočni proizvod dobili su naušnice, narukvice i privjesci od čipke učeničke zadruge Slani škoj Srednje škole Bartola Kašića iz Paga. Javni poziv za dodjelu oznake Hrvatski otočni proizvod bio je otvoren od 7. do 29. listopada 2021., a na natječaj je pristiglo 27 zahtjeva otočnih proizvođača koji su kandidirali 86 proizvoda, izvijestili su iz Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije
Proizvodi su svrstani u četiri kategorije:
1. primijenjena umjetnost i dizajn-zaprimljen 51 proizvod od 10 otočnih proizvođača
2. kemijski proizvodi-zaprimljeno 15 proizvoda od 3 otočna proizvođača
3. prehrambeni proizvodi-zaprimljeno 18 proizvoda od 12 otočnih proizvođača
4. pića-zaprimljeno 2 proizvoda od 2 otočna proizvođača.
Sukladno Pravilniku o uvjetima, kriterijima i načinu označavanja proizvoda oznakom "Hrvatski otočni proizvod" četiri nadležne tehničke komisije kao stručna tijelo i Savjet projekta vizualnog označavanja proizvoda oznakom "Hrvatski otočni proizvod" pregledali su zaprimljene zahtjeve i priloženu dokumentaciju te uputili ministrici regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Nataši Tramišak prijedlog za dodjelu oznake HOP. Na temelju prijedlogu nadležnih tehničkih komisija i Savjeta projekta vizualnog označavanja proizvoda oznakom "Hrvatski otočni proizvod" ministrica Tramišak donijela je Odluku o dodjeli prava na vizualno označavanje proizvoda oznakom "Hrvatski otočni proizvod" za 78 proizvoda koje su kandidirala 23 proizvođača.
Oznaku „Hrvatski otočni proizvod“ ima pravo koristiti 320 proizvođača za 1094 proizvoda s 24 otoka, a to su Brač, Hvar, Vis, Korčula, Pag, Krk, Lastovo, Dugi otok, Rab, Cres, Lošinj, Prvić, Ugljan, Mljet, Šolta, Žirje, Pašman, Iž, Murter, Olib, Kornat, Rava, Silba i Zlarin i poluotoka Pelješca.
Josip Portada/Radio Pag