U organizaciji Turističke zajednice Grada Paga, održan je besplatan obilazak grada Paga uz stručno vođenje turističkog vodiča u sklopu projekta "Upoznaj svoju zemlju".
Od 2018. godine, uz podršku Hrvatske turističke zajednice, Zajednica društava turističkih vodiča Hrvatske s partnerima organiziraju besplatne razglede gradova diljem Hrvatske kojima obilježava Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske, 15. siječnja 1992. To je prilika da svi građani bolje upoznaju bogatu povijest, kulturu i baštinu svojih gradova, te da dožive svoj grad iz uloge turista, a samim projektom se ukazuje na važnost nacionalnog identiteta i bogate kulturne baštine te važnosti turističkih djelatnika i vodiča. Ove godine priliku "upoznati svoju zemlju" građani su imali u 51 gradu diljem Hrvatske, a početak svih turističkih razgleda u zemlji bio je u nedjelju, 12. siječnja, u 12 sati.
U Pagu obilazak je započeo okupljanjem na Trgu Petra Krešimira IV, gdje je sugrađane željne otkrivanja povijesnih i kulturnih znamenitosti grada Paga dočekao vodič Bernard Maržić. Poveo ih je u obilazak Zborne crkve Marijina Uznesenja, u Galeriju Bartula Kašića te kroz Stalnu izložbu sakralne umjetnosti u sklopu Samostana sv. Margarite. U sklopu razgleda upoznao ih je sa značajnim godinama u paškoj povijesti i važnim ličnostima povezanih s gradom Pagom. Iz Turističke zajednice Grada Paga zahvaljuju svim sudionicima koji su se pridružili i učinili ovaj događaj posebnim. "Interes i podrška sugrađana podsjetnik su koliko je važno poznavati i cijeniti vlastitu povijest i tradiciju grada Paga. Vidimo se uskoro na nekom od budućih događanja!" dodali su na kraju.
U Novalji „Priču o vodi“ okupljenim sugrađanima ispričala je vodička Darka Šćerbe Haupt.